SUSIMĄSTYTI VERTA KUO ANKSČIAU (2016-01-20)

Paskutiniąją 2015-ųjų metų mokslo dieną, gruodžio 23-iąją,  mokykla žiburiečius pakvietė  Karjeros dienai.

Ir iš Visagino, ir iš Vilniaus atvykę svečiai organizavo užsiėmimus visiems mokyklos mokiniams:  skirtingais būdais apie karjerą, jos svarbą žmogaus gyvenime tądien mąstė ir pradinukai, ir 5-10 klasių mokiniai. Šį kartą jie susipažino su veterinaro (lektorė – B. Gabrilienė, valstybinė veterinarijos inspektorė), priešgaisrinės apsaugos darbuotojo, gelbėtojo (lektoriai - Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai), bendrosios praktikos slaugytojo (lektorė -  L. Peradze, bendrosios praktikos slaugytoja) profesijomis, klausėsi žurnalo ,,Reitingai“ tyrimų ir konsultacijų grupės atstovų (G. Sarafinas – VšĮ ,,Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupė, J. Kučinskaitė – LRT radijas) paskaitų aktualiais karjeros pasirinkimo klausimais. Po paskaitų visų klasių mokiniai turėjo galimybę individualiai pasikonsultuoti su lektoriais.  Na, o vyresniųjų klasių mokiniai susitiko dar ir su A. Macicku, buvusiu mokyklos mokiniu, dabar Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos trečiakursiu, ir susidomėję klausėsi jo pasakojimo apie kariūno profesijos galimybes.

Po pietų lektoriai iš Vilniaus susitikimui pakvietė ir mokyklos mokytojus bei mokinių  tėvelius. Seminaras apie tikslingą ir sėkmingą karjeros pasirinkimą, tėvų ir mokytojų vaidmenį tame procese buvo ypač aktualus – užsiėmimo valandos pralėkė nepastebimai.

Žiburiečiai baigė paskutinę metų darbo dieną įsitikinę, kad apie savo karjerą mokiniai turi susimąstyti ne paskutinėse klasėse, bet kaip galima anksčiau – tik taip galima prasilenkti su skaudžiomis gyvenimo pamokomis.