GEGUŽĖ – MĖNUO BE SMURTO PRIEŠ VAIKUS (2015-06-12)

Kaip ir kiekvienais metais, mokykloje vyko akcija „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. Ja siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į pasitaikantį smurtą, nukreiptą prieš silpniausią visuomenės grandį – vaikus.

Mėnuo prasidėjo socialine akcija „Nustokime barti – pradėkime girti“. Šio renginio, kurį organizavo ir rėmė VŠĮ Paramos vaikams centras ir bendradarbiaujančių organizacijų tinklas Eurochild, tikslas buvo gilinti žinias apie emocinės prievartos prieš vaikus problemą. Mokyklos bendruomenė noriai įsitraukė į suplanuotą veiklą. Jos metu mokiniai-savanoriai kvietė mokyklos svečius, tėvelius ir įstaigos darbuotojus atsisakyti įžeidžiančių žodžių ir atminimui dalijo frazes, kuriomis suaugusieji galėtų pagirti ir paskatinti vaikus. Taip suaugusiems priminta, jog atsakinga jaunos asmenybės formavimo pareiga yra grindžiama pagarba vaiko orumui, o emocinė prievarta prieš vaikus visuomenėje turėtų būti netoleruojama. Vėliau suorganizuota pradinių klasių mokinių piešinių paroda „Mes už vaikystę be smurto“. Mažieji, pasitelkę vaizduotę ir piešimo priemones, atskleidė pasaulį, kuriame iš tiesų norėtų gyventi su savo šeima ir draugais. 5-9 klasių mokiniai organizavo akciją „100 drugelių“. Buvo parengtas stendas, kurį papuošė popieriniai drugeliai su ant sparnų užrašytomis svajonėmis ir palinkėjimais. Mokyklos bendruomenės vieningumas pademonstruotas sporto aikštelėje vykusios akcijos „Gyvenkime draugiškai“ metu. Taip pat šią gegužę klasės valandėlių metu vyko praktiniai užsiėmimai mokiniams – pateikus keletą praktinių smurto situacijos pavyzdžių, jiems reikėjo pasiūlyti galimų sprendimo būdų.

Tikime, kad šio mėnesio socialinė veikla duos teigiamų rezultatų, o vaikai, kenčiantys smurtą, nebijos kalbėti ir kreiptis pagalbos.