Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas (2014-11-30)

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinė mokykla turi gražią tradiciją paminėti Lietuvos kariuomenės dieną. Tad lapkričio 20 d. mokykloje šia proga vyko rikiuotės konkursas. Konkurse dalyvavo 5-10 klasių mokinių komandos. Kiekvieną komandą pasirodymui rengė būrio vadas. Jais buvo jaunieji mokyklos šauliai, tokios patirties įgiję Šaulių sąjungos organizuojamuose mokymuose.

Konkursui reikėjo išmokti atlikti rikiuotės komandas, sinchroniškai žygiuoti, o žygiuojant dainuoti patriotinę dainą bei skanduotę. Daug išmonės reikėjo suderinant būrio aprangą. Ir visas šis darbas buvo atliekamas savarankiškai, pasibaigus pamokoms. Konkurso dieną visus nustebino svečių gausa. Į renginį atvyko Visagino savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Andrius Bukauskas, pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9 –osios rinktinės vadė Asta Tidikienė, Ignalinos AE apsaugos rinktinės vado pavaduotojas – štabo viršininkas Ričardas Petrauskas. Štai tokia kompetentinga komisija vertino komandų pasirengimą.

Išsirikiavusios komandos svečius pasitiko gražiu sveikinimo šūkiu, o renginiui prasidėjus jaudulio tikrai netrūko. Kaip teigė patys dalyviai, lengva žygiuoti repeticijų metu, tačiau stebint komisijai bei mokyklos bendruomenei jauti didžiulę atsakomybę nesuklysti ir padaryti viską kuo geriau, nes nuo tavęs priklauso ir viso būrio sėkmė. Tad šis komandinis darbas suvienija, moko draugiškumo.

Pasibaigus konkursui buvo išrinktas geriausias būrio vadas bei geriausias būrys. Geriausiu būrio vadu tapo 10a kl. mokinė Ieva Jerochinaitė, o pirmą vietą užėmė 10a klasė. Renginio dalyviai audringais plojimais pasveikino Visagino šaulių 5- osios kuopos vadą Kęstutį Jatulionį, kurį Lietuvos šaulių sąjunga už nuoširdų darbą apdovanojo medaliu.

Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas mokykloje – tai vienas iš pilietiškumą ugdančių renginių, padedantis formuoti pagarbą savo Tėvynei.

Parengė 9a klasės mokiniai Gediminas Kėkštas ir Edvinas Šikšnian