GELTONOJO KASPINO DIENA (2014-11-30)

Šių metų lapkričio 19 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje buvo paminėta Geltonojo kaspino diena. Jaunieji policijos rėmėjai leido laiką su pradinių klasių mokiniais, žaidė įvairius žaidimus, mokė juos bendrauti neagresyviai, pasakojo apie smurtą ir jo pasekmes.

Vaikams buvo paaiškinta, kad nereikia bijoti kalbėti apie šią problemą, buvo priminta, kur reikia kreiptis patyrus smurtą, nes tai ne tik gniuždo vaikus, bet ir moko agresyvaus elgesio, kurį vėliau neretai vaikas perkelia į savo aplinką. Tad būtinas visuomenės nepakantumas smurtui prieš vaikus, o tai galima padaryti skatinant visus aktyviai kovoti su šiuo reiškiniu, taip pat skirti kuo daugiau dėmesio vieni kitiems, rodyti tinkamą bendravimo pavyzdį. Apie tai diskutavo vyresniųjų klasių mokiniai, siūlė būdus, kaip padėti smurtą patiriančiam asmeniui. Taip pat vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje smurto prevencijos tema.

Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena – tai puiki proga atkreipti dėmesį į smurto problemą, nuo kurios ypač kenčia silpniausioji visuomenės dalis – vaikai. Džiugu, kad šis renginys mokykloje nepraėjo formaliai, nes mažuosius labai sužavėjo vyresniųjų draugų mokymai.