FORUMO TEATRO MOKYMAI (2014-11-30)

Šių metų spalio 8 dieną viešoji įstaiga „Menų ir mokymo namai“ organizavo Forumo teatro mokymus. Užsiėmimų metu Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos dešimtokai turėjo galimybę išbandyti įvairius engiamųjų teatro metodus (žymaus brazilų socialinio veikėjo Augusto Boalio engiamųjų teatro metodika - tai pratimų, žaidimų ir technikų sistema, kuri padeda tobulinti tai, ką jau turime savyje).

Taigi šių mokymų tikslas - geriau suprasti save ir kitus, skatinti gerbti skirtumus tarp individų ir grupių, įtraukti pačius žmones į jų problemų sprendimą, humanizuoti žmoniją, tad mokiniai kartu su juos atlydėjusiais pedagogais turėjo galimybę išbandyti minėtus metodus bei įsijausti į įvarius vaidmenis, spręsti socialines situacijas, susijusias su smurtu, patyčiomis, diskriminacija ir kitais sudėtingais socialiniais reiškiniais.

Šie mokymai - tai neįkainojama patirtis, nes mūsų visuomenėje dažnai vadovaujamasi pasenusiais stereotipais, pripažįstama tik savo nuomonė ir neskubama keistis, o būtent Forumo teatro mokymai moko įsitraukti į dialogą, siekti socialinės lygybės bei keisti aplinkybes taip, kad žmogus pasijustų laimingas.