Tarptautinė tolerancijos diena mokykloje (2012-12-03)

Lapkričio 16 – ąją - Tarptautinę tolerancijos dieną – kaip ir visoje Lietuvoje paminėjo ir mūsų mokykla. Šiais metais Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pasiūlė įstaigoms organizuoti pilietinę akciją ,,Tolerancijos skėtis“.

Vyriausieji mūsų mokyklos mokiniai, tai yra dešimtokai, skaitė kitiems mokiniams trumpas paskaitėles apie tolerancijos svarbą. Dešimtokų paskatinti mokiniai piešė tolerancijos skėčius, ant kurių užrašė savo mintis apie toleranciją, kvietė visus būti tolerantiškais, nes tai suteikia gyvenimui ryškesnių spalvų. Taigi, mokyklos fojė stendas pasipuošė spalvingais tolerancijos skėčiais, na, o jaunieji mūsų mokyklos policijos rėmėjai po pamokų lankėsi miesto įstaigose ir dovanojo tolerancijos simbolius- spalvingus pačių nupieštus skėčius.

1995 m. UNESCO paskelbta Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje tampa jau tradicija, o šios dienos minėjimą nuo 2003 metų inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.