Ugdymo karjerai pamoka (2014-10-23)

Spalio 16 d. 9-10 klasių mokiniams vyko ugdymo karjerai pamoka, kurią vedė Genero Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos studentas – buvęs ,,Žiburio“ mokyklos mokinys - Artūras Macickas.

Pamokos metu buvo pristatyta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, vykdomos studijų programos, ryšiai su Lietuvos ir užsienio aukštosiomis mokyklomis bei kita akademijos veikla. Ypač daug dėmesio kalbėtojas skyrė pasakojimui apie būsimo karininko psichologinį pasirengimą, nes studijos karo akademijoje – tai pasišventimo ir pasiaukojimo reikalaujanti veikla, kadangi būsimieji karininkai turi išmokti daugybę dalykų be tiesioginių disciplinų, t.y. mokėti ir šokti, ir gebėti bendrauti su įvairiais žmonėmis bei daug laiko turi skirti neatlygintinai visuomeninei veiklai. Pasak Artūro Macicko, ši profesija – tai gyvenimo būdas, tad apsispręsti dėl karininko profesijos pasirinkimo reikia kuo anksčiau ir būtina tam tikslingai ruoštis, nes studijuoti priimami tik jaunuoliai, kurie išlaiko motyvacinį testą, vykstantį net dvi dienas. Pamokos pabaigoje būsimasis karininkas bendravo su mūsų mokyklos jaunaisiais šauliais, prisiminė, jog ir jo, kaip būsimojo karininko, kelias prasidėjo mūsų mokyklos jaunųjų šaulių būryje.