Veiksmo savaitė be patyčių 2014 (2014-04-02)

Kovo 24-28 dienomis mokykloje vyko ,,Veiksmo savaitės be patyčių“ renginiai. Savaitė pradėta išties visus sudominusiu renginiu - ,,Ištieskime ranką draugystei“. Tai  pirmasis mokyklos istorijoje organizuotas rankos lenkimo turnyras. Šios varžybos – simboliškos. Juk rankos padavimas kitam reiškia pasitikėjimą, draugiškumą. Svarbiausia - ne laimėti, o praleisti laiką kartu, gerbti priešininką. Džiugu, jog  dalyvių ir sirgalių buvo tikrai daug, varžėsi netgi merginos, o rungdamiesi visi mokiniai sugebėjo ne tik sąžiningai laimėti, bet pralaimėjus ir neįsižeisti.

Trečiadienį visi rinkosi į mokyklos salę peržiūrėti mokinių kurtų filmukų, skirtų patyčių prevencijai. Kiekviena klasė turėjo sukurti filmuką, kuriame atsiskleistų netolerancija patyčioms ir kvietimas elgtis draugiškai.  Šis darbas tikrai pareikalavo daug pastangų ir kūrybiškumo, nes reikėjo ne tik sukurti scenarijų, bet  ir patiems vaidinti, sumontuoti filmuotą medžiagą. Smagu, kad pavyko įgyvendinti šią idėją – mokiniai sukūrė įdomių filmukų, be to, juos dar turės galimybę aptarti ir klasių valandėlių metu.

Patys mažiausieji – pradinukai – filmukų nekūrė, jie piešė iliustruotas ,,Draugystės knygas“. Jose atsiskleidžia draugystės ir bendravimo temos, taip siekiama ir vaizdu, ir žodžiu parodyti, kad patyčios – tai nederamas ir netoleruotinas elgesys. Šias  knygeles pradinukai žada eksponuoti  mokyklos erdvėse.

Na, o baigiamasis ,,Veiksmo savaitės be patyčių“ renginys subūrė visą mokyklą. Rinkomės mokyklos stadione ir kiekviena klasė atėjo pasiruošusi – išsirinkusi pačią gražiausią mintį ar dainą apie draugystės svarbą. Šios mintys skambėjo baigiamojo renginio metu,  taip pat į dangų buvo paleisti spalvingi balionai – aitvarėliai su užrašytomis mintimis apie draugystę. Taip simboliškai visiems išsiuntėme žinią, jog draugystė yra labai svarbus dalykas kiekvieno žmogaus gyvenime.

Renginiais ,,Veiksmo savaitė be patyčių 2014“ siekta, jog mokiniai suprastų, kad patyčios – tai netoleruotinas įprotis, kuriam turime ugdytis nepakantumą  bei žinoti, kaip elgtis patyčių atveju ar jas pamačius. Kaip teigė mokyklos direktorė baigiamojo renginio metu, Lietuva pagal patyčių mastą pirmauja ES, todėl būtina aktyviai kovoti su šia asmenybę žalojančia problema.