Rasotais takeliais skuba, bėga vasarėlė (2013-06-27)

Nuskambėjus Paskutiniam skambučiui ir pasibaigus mokslo metams, mokiniai dar neskuba atsisveikinti su mokykla vasarai: dešimtokai laukia PUPP rezultatų, jaunesnieji kartu su klasių vadovais vyko į suplanuotus žygius, o patys mažiausieji, kaip ir kasmet, prasmingai leido laiką stovyklėlėje ,,Varliukai – žiburiukai.“

Jau ne pirmus metus mokykloje vykstantis projektas ,,Varliukai – žiburiukai“ pradinukus net dvi vasaros savaites užima prasminga veikla. Išradingi stovyklos vadovai kaskart pasiūlo vis naujų ekskursijų bei prasmingų, asmenybę ugdančių veiklų.

6-8 klasių mokiniai vyko į turistinius žygius. 8b klasės mokiniai plaukė baidarėmis, 6a klasės mokiniai nuvykę traukiniu į Dūkštą paržygiavo į Visaginą pėsčiomis, o pakeliui dar aplankė daug istorinių asmenybių menantį Dūkšto dvaro kompleksą. 7a klasės mokiniai leidosi į žygį prie Trilypio ežero, o 8a klasės mokiniai ėjo į žygį su nakvyne prie Skaidrio ežero.

Tokie žygiai, pasak mokinių, ne tik padeda geriau pažinti gimtąjį kraštą, bet ir ugdo draugiškumą klasėje, moko bendradarbiauti, padėti vienas kitam, todėl tai galėtų tapti gražia kasmetine tradicija. Be abejo, reikia nepamiršti, kad vasarai įsibėgėjant derėtų ypač atsakingai elgtis prie vandens telkinių. Nors visi mokiniai išklausė instruktažus, bet dar kartą primename, kad nepilnamečiai neturėtų maudytis vieni be suaugusiųjų priežiūros (žiniasklaidoje neseniai paskelbta statistika, jog esame ,,dažniausiai skęstanti tauta ES“ rodo neatsakingą požiūrį į maudynes).

Taip pat norime priminti, kad pagal galiojančius teisės aktus visi vaikai iki 18 metų važinėdami dviračiais privalo segėti šalmą, o kirsdami važiuojamąją kelio dalį privalo dviratį persivaryti.

Geros, saulėtos ir saugios vasaros!