VISAGINO ŽIBURIEČIAI – KONKURSO „LIETUVOS VAIKŲ BALSAS“ NUGALĖTOJAI! (2018-06-25)

Sveikiname vaikų pranešimų konkurso „Lietuvos vaikų balsas“ nugalėtojus – „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokinius – Ugnę Makūnaitę, laimėjusią I vietą, ir Sergejų Gončarovą, laimėjusį II vietą.

Konkursas skirtas paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Dalyviai buvo kviečiami pranešimo forma išreikšti savo nuomonę jiems rūpimais klausimais tema „Aš ir Lietuva“. Konkurse dalyvavo 41 Lietuvos vaikas. Konkurso dalyviai kalbėjo apie meilę savo kraštui, didžiavosi Lietuvos grožiu, ilga istorija, vardino problemas, dalis konkursantų dalinosi įžvalgomis, kokius jie mato gyvenimo Lietuvoje gerinimo būdus.

Sergej Gončarov savo pranešime „Žinau, kad gyvensiu tik Lietuvoje ir būsiu naudingas Lietuvai“ rašo: „aš pradėjau lankyti lietuvišką mokyklą visiškai nemokėdamas kalbėti lietuviškai, niekada nebijojau klysti ir klausti, ir tik savo užsispyrimo, kantrybės, mokytojos ir tėvų pagalbos dėka, šiandien galiu laisvai kalbėti lietuviškai, nors dar pasitaiko klaidų mano kalboje, bet, manau, kad dar po keleto metų tikrai laisvai kalbėsiu ta kalba, kurios šalyje aš gyvenu ir planuoju siekti savo tikslų. Šiuo metu dar nesu apsisprendęs, kaip aš matau savo ateitį, bet tikrai žinau, kad aš būdamas Lietuvos pilietis, gyvensiu tik Lietuvoje ir tikrai noriu būti naudingas Lietuvai.“

Ugnė Makūnaitė pranešime „Visur gera, bet Lietuvoje geriausia“ su meile aprašo gimtąjį Visaginą. „Ar norėtumėte slidėmis nusileisti nuo kalnelių – jų pas mus tikrai netrūksta? Tai – mano mieste. Ar jau atspėjote? Tai – Lietuva, tai – pats jauniausias Lietuvos miestas, tai – Lietuvos Country sostinė, tai – Visaginas. Tai – mano miestas. Tai – mano mylimiausias kraštas“.

Nugalėtojai apdovanoti atminimo dovanomis, o mokytojai Loretai Čižienei, kurios mokiniai tapo laureatais, buvo įteiktas padėkos raštas.