DIDELI MAŽI EKRANAI (2018-03-18)

Šiais mokslo metais ,,Žiburio“ mokyklos devintokai dalyvauja Britų tarybos, Lietuvos kultūros tarybos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, ,,Meno avilio“ ir Ugdymo plėtotės centro parengtame projekte DIDELI MAŽI EKRANAI. MEDIJŲ RAŠTINGUMAS LIETUVOS MOKYKLOSE. Šio projekto tikslas padėti jaunam žmogui kuo geriau suprasti įvairių informacijos formų kalbą, padėti nepasiklysti šiandienėje vaizdų gausoje ir mokyti pastebėti tai, kas yra vertinga.

Per klasės valandėles su vadove S. Rameliene ir per etikos pamokas su mokytoja V.V.Gediminskiene devintokai mokėsi kino, ypač dokumentinio, socialinės reklamos, televizijos žinių, televizijos serialų ir šiek tiek socialinių tinklų kalbos. Projekto dalyviai išmoko suprasti ir atkreipti dėmesį į tuos minėtų medijų elementus, kurie anksčiau neatrodė svarbūs.
Na, o kovo 12-13 dienomis mokykla sulaukė viešnių. Tai Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos diplomantės, kino operatorės Odeta Riškutė ir Laura Aliukonytė. Jos žiburiečiams organizavo kūrybines dirbtuves, kurių metu mokiniai rengė televizijos reportažus. Pristatydami savo darbo rezultatus, mokiniai dalijosi mintimis apie darbo džiaugsmus ir iššūkius, kuriuos reikėjo įveikti.