Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ (2017-11-20)

Spalio 12–17 dienomis Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos tarptautinio Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ dalyvių grupė viešėjo Bulgarijoje. Bulgarijos sostinėje Sofijoje, vienoje iš privačių mokyklų, vyko projekto veiklos. Projekto dalyviai iš įvairių Europos šalių pristatė savo šalį, miestą bei savo šalies istorines asmenybes.

Mūsų projekto grupė parengė pristatymą apie Lietuvos didžiuosius kunigaikščius bei apie juos sukurtas legendas, taip pat eksponavo iš vilnos nuveltus rankdarbius, t.y. kunigaikščių portretus ir lietuviškų legendų epizodus, pasakojančius apie garbingą Lietuvos praeitį.

Žinoma, žavėjo ne vien tik įdomi projektinė veikla. Juk Bulgarija – tai išskirtinio grožio kraštas, todėl džiugino turiningos pažintinės ekskursijos. Ypač patiko apsilankymas istoriniame Veliko Tirnovo mieste, kuriame gausu įspūdingų lankytinų objektų: Veliko Tirnovo pilis, humoro, vaško muziejus bei nepaprasto grožio senamiestis, kuris paskutinę ekskursijos dieną nušvito įvairiomis spalvomis, nes vyko garso, šviesų ir lazerių šou.

Paskutinę viešnagės dieną buvo aptartos tolesnės projekto veiklos. O jų įgyvendinti reikės tikrai nemažai: išsirinkus tris Europos Sąjungos vertybes, reikės jas puoselėti mokyklos bendruomenėje įvairių veiklų metu, taip pat teks  parengti ir išbandyti konkrečius pasirinktas vertybes ugdančius metodus.

9ª kl. mokinė Agnė Andriulaitytė