Konstitucijos egzamino nugalėtojus apdovanojo Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė (2017-11-02)

Iš tikrųjų be galo džiaugiuosi, kad antrą kartą pavyksta patekti tarp geriausių Konstitucijos žinovų. Man tai yra didelė garbė. Troškimas, tikėjimas, artimų žmonių palaikymas, atkaklumas ir didelis darbas, mokantis pagrindinį šalies įstatymą, tapo mano sėkmės priežastimis.

Šiais metais paties egzamino užduotys nenustebino, nes tiek pirmajame, tiek antrajame egzamino etape testiniai klausimai nebuvo sunkūs, tačiau atviras klausimas, kuriame reikėjo nurodyti su švietimu susijusias, Konstitucijoje nurodytas straipsnių dalis, privertė įdėmiau pamąstyti ir susikaupti. Tačiau nepaisant to, į visus klausimus antrajame etape atsakiau teisingai, tad spalio 25-ąją dieną buvau pakviestas į iškilmingą ceremoniją, kurioje mane ir kitus Konstitucijos egzamino nugalėtojus apdovanojo Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Ypač pradžiugino tai, jog teko dalyvauti Seime vykusiame iškilmingame posėdyje, skirtame Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25-mečiui paminėti, kuriame ir Konstitucijos egzamino nugalėtojai turėjo galimybę paklausyti Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjo Egidijaus Jarašiūno, Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo ir kitų įtakingų politikų sveikinimo žodžių.

Beklausydamas politikų kalbų supratau, kad Konstitucija yra daugiau nei knyga. Man Konstitucija – tai laisvės, darnos, teisybės ir pilietiškumo simbolis. Konstitucija leidžia suvokti, kaip veikia mūsų valstybės mechanizmas. O Konstitucijos egzaminas – tai pilietiškumo egzaminas. Laikydamas jį suvokiau, kad kiekvienas save gerbiantis pilietis turi suprasti svarbiausią savo šalies įstatymų rinkinį. Juk gyventi valstybėje nežinant jos taisyklių yra tas pats, kaip skaityti knygą nesuprantant jos žodžių.