Legendų takais (2017-08-30)

,,Žiburio" pagrindinės mokyklos mokiniai mokslo metų pabaigą įprasmino puikia išvyka į Palangą, Juodkrantę ir Nidą. Ši išvyka - tai tarptautinio Erasmus+ projekto „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ viena iš veiklų, kurios metu mokiniai susipažino su Lietuvos pajūrio regiono legendomis ir mitais.

Pirmiausia Palangos botanikos sode aplankėme bronzinę Eglės ir žalčio skulptūrą, prisiminėme Eglės ir Žilvino legendą. Po to Gintaro muziejuje vykusios edukacijos metu daug sužinojome apie legendomis apipintą grafų Tiškevičių gyvenimą bei išgirdome visą pasakojimą apie gintaro atsiradimą - juk be jo neįsivaizduojamas mūsų pajūris, be jo nebūtų ir vienos iš gražiausių lietuvių meilės legendų apie Jūratę ir Kastytį (beje, visi karštą pavasario dieną mielai fotografavosi prie fontano  ,,Jūratė ir Kastytis"). Nepamiršome užsukti ir prie Birutės kalno, menančio pagonybės laikus ir garsiąją Birutės ir kunigaikščio Kęstučio meilės istoriją, tapusią tautinio išlikimo simboliu. Žinoma, didelį įspūdį paliko ir Palangos tiltas bei pati jūra, tad Palanga tikrai suteikė nepakartojamų įspūdžių.

Iš Palangos pasukome į legendomis apipintą Kuršių neriją. Čia pirmiausiai sustojome Juodkrantėje ir  aplankėme Raganų kalną, kuriame, pasak vietinių žmonių pasakojimų, trumpiausią metų naktį velniai ir raganos puotas kelia. Čia turėjome galimybę susipažinti su šviesiuoju taku, kuriame įamžintos legendos apie milžinę Neringą, žvejį Kastytį, Naglį ir kitus teigiamus legendų personažus. Teko pabuvoti ir tamsiojoje tako dalyje, kur ,,apgyvendintos" visos piktosios legendų būtybės. Išties, tiek daug lietuviškas legendas menančių skulptūrų vienoje vietoje dar neteko regėti! Taigi, Raganų kalnas išskirtinis objektas, įprasminantis mūsų turtingą mitologiją.

Išvyką baigėme Nidoje. Čia pakilome į Parnidžio kopą, nuo kurios atsiveria neregėto grožio kraštovaizdis. Prisiminėme ir legendą apie Neringą - nepaprasto stiprumo mergelę, kuri, saugodama žvejus nuo pilktojo slibino, atskyrė Kuršių marias nuo jūros pačios suneštu smėliu. Taigi, ir legenda, ir išskirtinis, mūsų akiai neįprastas kraštovaizdis, paliko neišdildomą įspūdį.

Džiugu, kad tarptautinis Erasmus+ projektas dovanojo mūsų mokiniams išskirtinę galimybę geriau pažinti Lietuvos pamario krašto kultūrą.