Dalyvaujame Erasmus+ projekte „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“ (2017-05-11)

Nuo 2016m. rugsėjo Visagino ,,Žiburio" pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame  Erasmus+ projekte „European Rainbow. The Guide to teach European Citizenship“   ir vykdo projekte numatytas veiklas. Šių metų kovo 18-24 dienomis Italijoje, Sulmonos mieste, vyko vienas iš projekto susitikimų. Šis miestas ypatingas, nes jame gimė Ovidijus - vienas garsiausių romėnų poetų.

Kovo 20 - oji - Ovidijaus gimimo diena, tad visi projekto dalyviai rinkosi prie jo paminklo, kur vyko Ovidijaus ,,Metamorfozių" skaitymai įvairiomis kalbomis. Lietuviškai Ovidijaus ,,Metamorfozių" ištraukas skaitė Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos mokiniai Gabrielė Pimpytė bei Liutauras Mazūra. Džiugu, jog mūsų skaitovai buvo įvertinti sulmoniečių plojimais ir šiltu ,,bravissimo".

Kitas projekto veiklų renginys vyko Sulmonos  miesto teatre. Čia šalys projekto dalyvės pristatė savo namų darbus – nufilmuotus vaidinimus, kuriuose buvo vaizduojamos legendos apie savo šalies nacionalinius didvyrius. Mūsų mokyklos mokiniai parengė ir nufilmavo legendą ,,Apie Birutę ir Kęstutį". Tam, kad galėtume atskleisti to meto dvasią, reikėjo aprangos. Esame dėkingi Visagino kultūros centrui, paskolinusiam mums reikiamų drabužių. Taigi, vaidinimu tikrai pavyko atskleisti senovės Lietuvos dvasią, o prieš vaidinimą parodytos ištraukos iš Mariaus Jovaišo fotografijų albumo ,,Neregėta Lietuva" sužadino visų projekto dalyvių smalsumą ir norą aplankyti Lietuvą.

Per kitas projekto dienas mokiniai ne tik aplankė Romos ir Peskaros miestus, muziejus,  bet ir dalyvavo menų licėjaus organizuotose veiklose: susipažino su įvairiomis mokinių darbų technikomis, atliko ir praktinį darbą – specialia technika dekoravo drobinius maišelius. Dar viena įsimintina veikla – tai žaidimas ,,Lobių medžioklė", suvienijęs įvairių šalių mokinius, nes jie skaitydami tekstus turėjo atrasti užuominas apie paslėptus daiktus. Greičiausiai užduotį atlikusieji ir rado paslėptą lobį. Visa tai suartino mokinius, padėjo susirasti daug draugų, o gyvenimas šeimose ne tik padėjo tobulinti anglų kalbos žinias, bet ir padėjo ugdytis savarankiškumo bei atsakomybės įgūdžius. Taigi, galima teigti, jog projekto veiklos Italijoje  tikrai buvo naudingos.

Visagino ,,Žiburio" pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Zita Miškinytė- Mazūrienė