KARJEROS DIENA (2017-01-16)

Ir vėl gruodžio mėnesį jau tradiciškai visi žiburiečiai buvo pakviesti į Karjeros dienos renginius. Šį kartą buvo akcentuojama savanorystės svarba. Tema pasirinkta tikslingai – mokiniai iš ankstesnių susitikimų su lektoriais jau girdėjo, kaip aktualu rasti patinkančią ir tinkančią profesiją.

Kad vėliau nereikėtų blaškytis ar skaudžiai nusivilti netinkamu pasirinkimu, jaunas žmogus pirmiausia galėtų ,,pasimatuoti“ profesiją savanoriaudamas. Tuo tikslu mokykloje svečiavosi ir su skirtingo amžiaus mokinių grupėmis bendravo Karjeros dienai pakviesti svečiai. Visagino jaunimo darbo centro atstovė Jelena Plešak ne tik aiškino apie savanoriavimo svarbą, bet ir nurodė, kokiu būdu surasti reikalingą informaciją norintiems save išbandyti. Visuomeninės organizacijos ,,Padėk man“ vadovė Aliona Liachovič į susitikimą su mokiniais atvyko ne viena – ji pristatė vieną aktyviausių savo organizacijos savanorių Ievą Grikinytę. Abi lektorės plačiai išdėstė, kuo svarbi Visagino miestui savanorių atliekama veikla, kuo ji praturtina pačius darbuotojus, pademonstravo filmą apie prieglaudos ,,Padėk man“ gyventojus – beglobius keturkojus. Žmogaus darbo su gyvūnais specifiką kitu rakursu atskleidė VSAT prie VRM Ignalinos rinktinės kinologė Jovita Vinciūnienė. Į mokyklą atvykusi dar su dviem kolegomis bei jų dresuojamais šunimis, lektorė pristatė kinologo profesiją, nurodė, kuo šis darbas ypatingas, kur reikia mokytis, norint tapti šios garbingos profesijos atstovais. Po paskaitos mokiniai skubėjo į mokyklos kiemą, kur vyko tarnybinių šunų pasirodymas. 8-9 klasių mokiniai skubėjo dar ir į informatikos kabinetą. Čia mokytoja A. Muchajeva organizavo darbą pildant Karjeros planus. Tuo metu 10a klasės mokiniai buvo pakviesti į miesto ligoninę. Jos direktorius Kastytis Matulevičius svetingai atvėrė mokiniams savo vadovaujamos įstaigos duris akcentuodamas, kad čia dirba ne tik medikai, bet ir kitų profesijų atstovai. Apie darbo specifiką ligoninėje papasakojęs direktorius pabrėžė, kad visada laukia darbščių, sąžiningų jaunų žmonių.

Karjeros diena baigėsi mokiniams susirinkus į savo klases refleksijai. Vieni piešė, kiti diskutavo, dalijosi įspūdžiais. Na, o ketinančių savanoriauti atsirado ne vienas ir ne du.