ŠV. KALĖDOMS ARTĖJANT (2017-01-16)

Artėjant šv. Kalėdoms, gruodžio 22 d. 10a ir 9a klasių mokiniai pakvietė mokyklos ir miesto bendruomenę į bažnyčią – čia vyko atvira integruota lietuvių kalbos ir tikybos pamoka –Advento popietė ,,Krikščioniškosios ir etinės vertybės B. Brazdžionio kūryboje. Senojo ir Naujojo Testamentų interpretacija literatūroje“.

Dėstantys 9a ir 10a klasėse mokytojai Z. Miškinytė-Mazūrienė, V. V. Gediminskienė ir V. Rudokas renginio  pradžioje nušvietė pamokos temos aktualumą Advento susikaupimo laikotarpiu bei pristatė pamokos uždavinius.  Vienas po kito mokiniai kilo iš savo vietų ir stengėsi kaip galima išraiškingiau padeklamuoti pasirinktas B. Brazdžionio eiles. Na, o devintokės žavėjo savo dainomis, kurioms muziką sukūrė dešimtokė Ieva Grikinytė. Iškalbingi poeto tekstai, ir taip turtingi Senojo ir Naujojo Testamentų įvaizdžių, dar iškilmingesni tapo juos deklamuojant po miesto bažnyčios kupolu.  Tad nenuostabu, kad B. Brazdžionio deklaruojamas vertybes pajuto visi: ir pamokoje dalyvaujantieji vyriausieji, ir jų besiklausantys jaunesnieji žiburiečiai. Po adventinį nuskaidrėjimą padovanojusios poezijos vietoj refleksijos klebonas pasiūlė pasiklausyti kelių viešnių iš Zarasų atliekamų dainų. Muzika sujaudino ir šventiškai nuteikė tiek  mokinius, tiek suaugusiuosius.

Pasibaigus renginiui daugelis  iš bažnyčios nešėsi ne tik kalėdaičius – širdyse jau budo artėjančių šv. Kalėdų stebuklingas nujautimas.