Socialinė akcija „Sugrįžk, mes tavęs laukiam“ (2016-05-30)

Gegužės 25 dieną Visagino „Žiburio“ pagrindinėje mokykloje paminėta Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena.

Kasmet didėjantis dingusių vaikų skaičius verčia susimąstyti: jis sudaro ne kadaise buvusius 41-47, o  net 61 proc. visų dingusių asmenų.

Vaikų dingimai siejami su prekyba žmonėmis, seksualiniu išnaudojimu, nepilnamečių įtraukimu į įvairias nusikalstamas kriminalines veiklas. Dingusiais be žinios laikomi ir iš namų pabėgę vaikai. Bene dažniausia to priežastis - netinkamas vaikų ir tėvų ar globėjų bendravimas, skatinantis vaikus pasitraukti iš juos netenkinančios aplinkos. Tikėdamiesi išspręsti slegiančias problemas, dažnai net nepagalvoję apie juos tykančius pavojus, vaikai paprastai sprunka iš vaikų globos namų, padidintos rizikos šeimų. Kartais panašių situacijų neišvengia ir  pasiturinčios, tvarkingos šeimos.

Žiburiečiai, puošdami  mokyklos teritoriją baltais paukščiais, stengėsi atkreipti visuomenės dėmesį į nepilnamečių problemas, kurios dažnai sprendžiamos bėgimu iš namų, taip pat priminti, kad nepaprastai svarbu rasti laiko vaikui ir  užbėgti galimai nelaimei už akių.