Projektas ,,Įžymių lietuvių kompozitorių kūryba“. (2016-05-30)

Gegužės 12 dieną Visagino ,,Žburio“ pagrindinėje mokykloje vyko integruota muzikos ir dailės pamoka su Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokiniais ir mokytojais. Pamokos iniciatorės – Nina Bacienė, Gintarė Skačkauskienė ir Loreta Čižienė.

4a  klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos metodininkės Loretos Čižienės, pristatė savo iliustracijas Balio Dvariono kūriniams, kurių klausėsi per muzikos pamokas (mokytoja Vita Dūdėnienė). Mokinių smalsumą ir norą dar daugiau sužinoti apie įžymų lietuvių kompozitorių ir jo  kūrinius sužadino  mokytojos Gintarės Skačkauskienės pristatymas ,,Balys Dvarionas ir jo kūryba“.  Menų mokyklos auklėtiniai atliko kompozitoriaus kūrinius, kurie sužavėjo pamokos dalyvius – 3a, 4a, 6a klasių mokinius. Didžiausią įspūdį paliko kūrinių siuita ,,Žiemos eskizai“, kurią mokiniai aktyviai iliustravo.

Na, o vėliau klausimų lietus neišbaidė nė vieno klausytojo ir pamokos dalyvio – visi sugebėjo įsivertinti ir įvardyti po kelis Balio Dvariono kūrinius, įsidėmėjo kompozitoriaus  gyvenimo faktus, sugebėjo atspėti muzikinę mįslę.

Tokios integruotos dviejų mokyklų pamokos – tai puikus mokinių ir mokytojų bendradarbiavimo, dalijantis gerąja patirtimi, pavyzdys.

Visagino ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos

pradinių klasių mokytoja metodininkė Loreta Čižienė