Stengiantis įveikti socialinę atskirtį (2016-04-22)

Nors šiais laikais neįgalieji turi nemažai galimybių keliauti, ugdyti kompiuterinio raštingumo įgūdžius ar užsiimti kita mėgstama veikla,  tačiau dėl ribotų judėjimo ir sveikatos galimybių socialinė atskirtis vis tiek išlieka. Neįgalūs žmonės jaučia didžiulį poreikį bendrauti, sužinoti ar išmokti ką nors nauja ir prisitaikyti visuomenėje. Todėl  Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniai tiesia draugystės ranką  ir nuvažiuoja aplankyti Visagino socialinės globos gyventojų pradžiugindami juos koncertais, įvairiais sportiniais renginiais, o kartais pasikviečia  juos į mokykloje organizuojamus renginius.

Štai ir šių metų balandžio 13 dieną žiburiečiai apsilankė Visagino socialinės globos namuose ir puikiai praleido laiką su globos namų gyventojais. Įtampa ir pasimetimas truko neilgai nes tiek mokiniai, tiek patys gyventojai rodė iniciatyvą bendrauti. Netrukus buvo surengtos  draugiškos stalo teniso ir šaškių varžybos, kuriose dalyvavo 9a klasės mokinai. Organizuojant rankų darbelių užsiėmimus, aktyviai dalyvavo 7a ir 8a klasės mergaitės. Mūsų mokinės  parodė, ką sugeba, ir  mokė  pinti apyrankes iš siūlų. Visi rado širdžiai mielą veiklą. Kas piešė, kas apžiūrinėjo jau nutapytus globos namų gyventojų paveikslus. Rankdarbiai džiugino akį, net sunku buvo patikėti, kad tai žmonių su negalia darbai.

Laikas, jaunesniems ir vyresniems besidžiaugiant bendravimu ir bendradarbiavimu, dalijantis kūrybinėmis idėjomis,  netruko prabėgti. Pasivaišinę ir  pasisėmę geros nuotaikos susitikimo dalyviai atsisveikino, pasižadėję  dar susitikti.