Dovanų - kelionė (2018-07-13)

Sėkmingais mokslo metais kai kurie žiburiukai galėjo džiaugtis net ir nuskambėjus paskutiniam skambučiui – olimpiadų, konkursų nugalėtojams Visagino savivaldybė dovanojo kelionę. Ekskursijos objektu tapo Kaunas, į kurį birželio 26 d. ir patraukė ,,Žiburio” geriausieji.

Pirmiausia mokiniai nuvyko į Lietuvos aviacijos muziejų. Buvo įdomu tai, kad edukacinį užsiėmimą vedė patys pilotai. Jie supažindino dalyvius su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, pasitelkdami savo patirtį atskleidė lakūno profesijos paslaptis ir pakvietė išmėginti savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį. Čia mokiniams prireikė ne tik greitos orientacijos, sumanumo, bet ir fizikos žinių, kad jų valdomas lėktuvas nepatirtų avarijos.

Antrasis ekskursijos etapas - piešimas ant vandens. Mokiniai nuvyko į jaukią studiją, kurioje buvo supažindinti su tapybos ant vandens technika. Užsiėmimo vedėja akcentavo, kad tapymas ant vandens – ir saviraiška, ir savianalizė, ir tiesiog džiuginanti veikla, tad paragino nebijoti eksperimentuoti. Mokiniai piešė dideliuose induose, po to sukurti ornamentai buvo ,,perkelti” ant specialių lapų. Taigi po trijų valandų kūrybingo darbo visi ekskursijos dalyviai į autobusą sugrįžo nešini spalvingais darbais.

Pagaliau autobusas pasuko Pažaislio link. Čia, prie pat Kauno marių, iš tolo pasitiko mojantis savo bokštais įspūdingas architektūros ansamblis. Prie pagrindinių vartų laukusi gidė vedžiojo po XVII-XVIII a. nuostabaus grožio barokinius statinius, pasakodama apie čia gyvenusių vienuolių kamaldulių tradicijas, papročius, jų reikšmę Pažaislio atsiradimui ir istorijai. Ypač sužavėjo statyta sekant Venecijos architektūros tradicijomis šešiakampio plano Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia. Pasigrožėję joje esančiais meno kūriniais, prisilietę prie tikro marmuro sienų, ekskursijos dalyviai visa esybe pajuto ne tik stebinančią vėsą, bet ir paslaptingą didybę, kuria dvelkė šventovė.

Grįždami namo ekskursijos dalyviai buvo patenkinti viskuo, ką Kaune patyrė. Savitą įspūdį paliko net ir Laisvės alėja, neleidusi dėl vykdomų renovavimo darbų pasigrožėti šia savita miesto vieta, tačiau simboliškai išvakarėse, tarytum laukdama atvykstančių Visagino žiburiukų, padovanojusi Lietuvai lobį – Žygimanto Augusto laikų sidabro monetų puodą. Ne veltui sakoma, kad Kaunas yra Kaunas... Jis visada turi kuo nustebinti ir kviečia sugrįžti.

Mokyklos informacija